Головна  →  Новини  →  19 червня 2014

В Святошині здійснено перевірку дозвільних документів діяльності пересувних атракціонів

Атракціони – одне з найулюбленіших місць відпочинку дітей. Нажаль, у зв’язку з тим, що більшість пересувних атракціонів вичерпали встановлений термін експлуатації, сьогодні гойдалки та каруселі є об’єктами підвищеної небезпеки.

Щоб уникнути можливого зростання випадків травматизму та трагедій, пов’язаних з використанням небезпечних атракціонів, в Святошинському районі розпочали перевірку безпечності каруселей, гойдалок та пересувних атракціонів, які кваліфікуються як об’єкти підвищеної небезпеки, що встановлені та функціонують на території району.

Вжити невідкладних заходів щодо посилення нагляду за безпечністю експлуатації атракціонів та дитячих ігрових майданчиків, перевірити правомірність їх функціонування, на останньому засіданні оперативного штабу відповідальним структурним підрозділам доручив перший заступник Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Володимир Морозов.

«Через неналежний контроль, деякі з цих об'єктів донині працюють без відповідних дозвільних документів, мають неналежний технічний стан, який становить небезпеку для життя і здоров'я громадян та особливо дітей», - зауважив він.

Представники відділу з питань охорони праці, відділу контролю за благоустроєм, управління з питань надзвичайних ситуацій одразу ж взялися за перевірку наявності дозвільних документів на роботу пересувних атракціонів «Тир», «Рибка», мотузковий парк «Мауглі», гімнастичний батут, що встановлені в парку «Совки» (вул. Жмеринська) ФОП Льовін В.Г.

Фахівцями було встановлено, що у приватного підприємця є дозвіл Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України територіального управління Держгірпромнагляду в Івано-Франківській області № 118.14.26 на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: роботи верхолазні, що виконуються на висоті 5 метрів і більше над поверхнею ґрунту, з перекриття або робочого настилу за умови додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки (дозвіл діє з 05.05.2014 до 05.05.2019); протокол ТМ «Крок» від 23.04.2012 № 12/04-23 результатів випробувань на міцність – «роликовий тандем-каретка»; протокол ТМ «Крок» від 23.04.2012 № 12/04-23.3 результатів випробувань на міцність – «консоль обходу»; протокол Науково-сертифікаційного центру «Стандарт» від 15.03.2013 № 40/03-13 результатів випробувань на міцність – «шнур в’язаний»; протокол Науково-сертифікаційного центру «Стандарт» від 12.03.2009 № 375/24-09 результатів випробувань на міцність – «карабін стальний» «Крок»; паспорт на карабін стальний «Крок»; паспорт на роликовий тандем-каретка.

За результатами проведеної перевірки власнику атракціонної техніки надано пропозиції з охорони праці.

Шановні святошинці, пам’ятайте, перш ніж ви та ваші діти поринете у розваги, уважно огляньте місцевість, на якій розташований атракціон, перевірте наявність інформаційних табличок про особливості розважального об’єкту і використовуйте його відповідно до вікових категорій. Які б дозволи не надавали для ознайомлення власники атракціонів пам’ятайте – береженого Бог береже!

 

Джерело: відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю за поданням відділу з питань охорони праці

Перейти до спискуВерсiя для друку