Головна  →  Новини  →  22 вересня 2018

Як зареєструвати шлюб в Україні?

Як зареєструвати шлюб в Україні?

Відповідно до Сімейного кодексу України шлюбом є сімейний союз чоловіка і жінки, які досягли шлюбного віку і зареєстрований в установленому законом порядку з добровільної згоди нареченого і нареченої.

Для того, щоб зареєструвати шлюб необхідно пройти декілька етапів.

 

№1: Вибрати місце одруження.

На сьогоднішній день  подавати заяву про реєстрацію шлюбу можна до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану (далі відділ ДРАЦС) незалежно від місця прописки. Наречені мають можливість вибрати місце проведення державної реєстрації шлюбу на свій смак і відповідно до власних уподобань.

 

№2: Подати заяву про державну реєстрацію шлюбу.

Заява про державну реєстрацію шлюбу подається майбутнім подружжям особисто (ч. 2 ст. 28 СКУ). Разом з тим, українським законодавством передбачена можливість подачі заяви про шлюб через представника. Однак зробити це можна лише при наявності поважних причин, що перешкоджають особистим зверненням. Крім того, з недавнього часу українцям надано можливість подавати заяву про шлюб в online.

Як подати заяву через інтернет?

Подача заяви про реєстрацію шлюбу через Інтернет проводиться за допомогою веб-порталу «Звернення в сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

Для цього необхідно виконати всього чотири пункти:

зареєструватися на веб-порталі;

вибрати відділ ДРАЦС, дату, час і тип церемонії;

сплатити державне мито за надання послуги;

заповнити форму заяви (повні анкетні дані нареченого і нареченої, громадянство).

Зверніть увагу, що електронна заява має подаватися з накладенням цифрового підпису. У разі її відсутності, для підписання заяви про шлюб доведеться відвідати обраний вами відділ ДРАЦС не пізніше 3 робочих днів з моменту отримання повідомлення про результати розгляду заявки. Це важливо, оскільки місячний термін до реєстрації шлюбу почне обчислюватися тільки з моменту належного підписання заяви.

Які документи потрібні для одруження?

Для громадян України:

паспорт;

квитанція про оплату державного мита та послуг відділу ДРАЦС;

Повторне одруження:

Крім паспортів і квитанції про оплату держмита необхідно надати документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу:

свідоцтво про розлучення;

рішення суду про розірвання шлюбу;

свідоцтво про смерть одного з подружжя;

Реєстрація шлюбу з іноземцем

паспортний документ;

документ, що підтверджує наявність законних підстав для перебування в Україні;

Всі документи, складені за межами України, повинні бути перекладені на українську мову та засвідчені нотаріально.

Скільки часу чекати реєстрації шлюбу?

За загальним правилом укладення шлюбу відбувається після закінчення одного місяця з моменту подачі заяви. При подачі заяви співробітник відділу ДРАЦС погоджує з вами дату і час державної реєстрації шлюбу. За наявності поважної причини (вагітність нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого) шлюб реєструється у день подання відповідної заяви а бо у будь-який інший день за бажанням наречених.

Крім того, в липні 2016 Кабінет Міністрів України запустив пілотний проект «Шлюб за добу, який дає можливість молодятам зареєструвати свій шлюб не чекаючи місяця. 

Ознайомитися з повним списком адрес і телефонів установ, що надають послугу «шлюбу за 24 години» можна на сайті Міністерства юстиції України.

Як зареєструвати шлюб за добу в Україні?

Для проведення прискореної процедури одруження молодятам необхідно звернутися до організаторів, перелік яких розміщений на сайті Міністерства юстиції України. Укладення шлюбу проводиться після погодження місця і часу проведення весільної церемонії (розпису), а також підписання відповідного договору з організатором.

 

Джерело: ДРАЦС

Перейти до спискуВерсiя для друку