У бібліотеці для дітей «Книжкова світлиця» Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини презентовано літературний та біографічний портрет Дмитра Григоровича Білоуса.
Чудовий інформаційний матеріал про життєвий і творчий шлях письменника підготувала для дітей бібліотекар І категорії Галина Володимирівна Москальова. Із розповіді діти дізнались, як змалку Дмитро Білоус захоплювався красою й милозвучністю рідної мови, як йому дуже подобались давні назви вулиць, куточків, балок у рідному селі Курмани Недригайлівського району на Сумщині, де він народився 24 квітня 1920 року. Галина Володимирівна розповіла учням про те, що сам Дмитро Григорович неодноразово бував у бібліотеці «Книжкова світлиця», зустрічався з читачами, розповідав про свої збірки творів.
Під час заходу діти ознайомились зі збіркою Дмитра Григоровича «Диво калинове» (1988 року), яку було відзначено Державною премією України імені Т. Г. Шевченка. Діти читали вірші про мову, розмірковували, чому автор так назвав свою збірку та прийшли до висновку: тому, що в народі краса часто порівнюється з калиною, яка навесні вкрита білими квітами, а восени – янтарно-червоними гронами плодів і листя, і наша мова – мов калинова гілка квітуча й плодовита, поєднує людей всіх поколінь.
Також присутні переглянули збірку поета «За Україну молюся», видану у 2000 році та продовжили тему любові до рідної мови, поваги до предковічних звичаїв і традицій українців. Захід закінчували голосним читанням вірша Д.Білоуса «За соборну вільну Україну Я молюся…».
У читальній залі бібліотеки (бульвар Р.Роллана, 4) розгорнуто книжкову виставку, на якій представлені твори Д.Г.Білоуса та інформаційний стенд біографічного характеру. Скористайтесь нагодою ознайомитись зі збірками видатного майстра слова та відкрити для себе його духовний світ.
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини.